Меню
Пошук по сайту
ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК close
Ім'я:
Телефон:
Введіть цифри з картинки: captchacaptchacaptchacaptcha

Викликати
фахівця

img Wireless network 1c nastroyka drivers soft virus site computers

ВСТУП:

У цій статті ми розберемося, як самостійно встановити Windows XP на Ваш персональний комп'ютер чи ноутбук. Це покроковий посібник для початківців у світі комп'ютерів.

Крок 1. Підготовка до установки WINDOWS XP.

Перед початком установки потрібно в BIOS увімкнути завантаження комп'ютера з CD диска або іншого знімного пристрою (з якого буде здійснюватися інсталяція Windows XP), зазвичай це розділ ADVANSED або BOOT, для кожної материнської плати індивідуально. Докладно як це зробити, у цій статті ми описувати не будемо, як правило, ця інформація є в інструкції до вашого ноутбука або комп'ютера, наприклад, для комп'ютерів з материнською платою ASUS на самому початку запуску комп'ютера достатньо натиснути клавішу F8.

КРОК 2. Установка Windows XP початок.

Отже, ми запустили наш комп'ютер із CD. Перше вікно (рис 1), що вимагають нашої уваги - це встановлення додаткових драйверів до вінчестера, якщо у нас SATA, SCSI або RAID... Як правило, диск з драйверами для вінчестера поставляється в комплекті з материнською платою на дискеті 3,5 дюйми або ж на CD, звідки можна їх переписати.

Установка Windows

Мал.1

Як ми вже сказали на рис. 1 нам пропонують натиснути клавішу F6 для установки додаткових драйверів, це потрібно зробити швидко протягом 5-6 сек. і потім вставити дискету в дисковод. Після натискання клавіші з'являється наступне вікно (мал. 2), потрібно вставити в дисковод дискету з драйверами і натиснути клавішу S з'явиться список драйверів, вибираємо потрібний і тиснемо ентер.

Установка Windows

Рис.2

Чекаємо наступного вікна (Мал. 3). Тут все зрозуміло і ясно, щоб приступити до установки Windows XP, натисніть «ВВЕДЕННЯ», при натисканні на клавішу F3 припинення установки Windows і вихід.

Установка Windows

Рис.3

Тиснемо «ЕНТЕР» далі натискаємо клавішу «F8», де погоджуємося з ліцензійною угодою «MICROSOFT», після чого отримуємо вікно (Рис. 4).

Установка Windows

Мал.4

Малюнок 4 може відрізнятися від зображення на моніторі, справа в тому, що ми показуємо установку Windows з «нуля», тобто на новий вінчестер. І так приступимо до створення розділів. Тиснемо клавішу «С» вводимо потрібний розмір (в МВ) майбутнього диска С:, зазвичай для подальшої установки всіх програм достатньо буде 30 Гб., тиснемо клавішу «ВВЕДЕННЯ». Якщо потрібно створити логічні диски D,E, виконуємо тугіше процедуру з нерозміченою областю нашого вінчестера. І так розділи ми маємо. Вибираємо потрібний розділ, в який ми хочемо встановити Windows (зазвичай це С:) і натискаємо клавішу «ВВЕДЕННЯ». У наступному вікні (Мал. 5) потрібно відформатувати розділ.

Установка Windows

Мал.5

Про переваги різних файлових систем у цій статті ми розповідати не будемо, скажімо, лише коротко, що зазвичай для операційних систем сімейства Windows XP і вище використовується NTFS. Вибираємо форматувати розділ у системі NTFS і тиснемо клавішу «ВВЕДЕННЯ». Інсталяційний диск відформатує наш розділ і скопіює на нього інсталяційні файли Windows, після чого комп'ютер буде перезапущено.

КРОК 3. Встановлення Windows XP

Ми закінчили перший етап установки, наш комп'ютер перевантажився, і почалася установка Windows Мал. 6.

Установка Windows

Рис.6

У першому вікні нам пропонують вибрати регіон та налаштувати розкладку клавіатури, за замовчуванням стоїть російська Росія, тому одразу натискаємо далі. У наступному вікні вводимо ім'я та назву організації, наприклад: Андрій; Домашній і тиснемо далі. З'являється вікно, в якому потрібно ввести ліцензійний ключ Windows XP, зазвичай можна знайти на коробці з диском. Для зміни розкладки клавіатури тиснемо Shift+Alt, вводимо ключ і натискаємо далі. У наступному вікні потрібно ввести ім'я комп'ютера, одразу попереджаємо ім'я комп'ютера не повинно збігатися з ім'ям користувача. Тому якщо Ви хочете створити в майбутньому обліковий запис «Андрій», то ім'я комп'ютера має бути на кшталт «комп'ютера Андрія». Так само тут ставимо пароль для адміністраторського облікового запису, багато хто упускає це опцію, але для безпеки, навіть якщо Ви не користуватиметеся цим обліковим записом, краще щоб вона була закрита паролем. У наступному вікні вводимо дату і час і виставляємо часовий пояс. Далі встановлюємо налаштування мережі. Варіанти налаштування мережі можуть бути різними, але зазвичай вибираємо "Звичайні параметри" тиснемо далі, з'являється вікно Мал. 7,

Установка Windows

Рис.7

ставимо галочку в перше положення і вводимо назву робочої групи мережі (потрібно уточнити у адміністратора), якщо комп'ютер не входить до мережі, можна залишити все як є. Чекаємо на закінчення інсталяції Windows, в процесі якого комп'ютер буде перезавантажено.

КРОК 3. Перший запуск Windows

Після перезавантаження здійснюється перший запуск. Під час першого запуску будуть підлаштовані налаштування екрану, після буде запропоновано налаштувати інтернет, тиснемо далі. У наступному вікні налаштування загостреного брандмауера, ставимо галочку відкласти цю дію і тиснемо далі. Налаштування інтернет поки що пропустимо, натиснувши клавішу «пропустити». У наступному вікні вибираємо «Ні якось іншим разом» і тиснемо далі. Відобразиться вікно створення облікового запису

Установка Windows

Рис.8

Користувача, у верхнє поле вводимо ім'я користувача і тиснемо клавіші далі і готово. Чекаємо на завантаження робочого столу.

Вітаємо! Ви самостійно встановили перший Windows.